köpek eğitimi

Beylikdüzü Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Köpekler çok farklı ırklara sahiplerdir ve her ırkın kendine has özellikleri vardır. Köpekler ırk özelliklerine göre eğitimlere tabi tutularak farklı işler için kullanılır. Bu sebep ile köpeğin alacağı eğitimde hem ırkı hem de yapacağı iş önem arz eder. Köpeklerin eğitim süreleri de köpeğin cinsine ve eğitim türüne göre farklılıklar gösterir. Saldırgan ve davranış bozukluğu fazla olan köpekler alacağı sıkı eğitim ile özel amaçlı işlerde kullanabilecek kıvama getirilirler. Bu tür köpekler çalıştıkları mekanlarda alacağı emirlerde sahibini lider olarak kabul ederler ve emirleri itaatle yerine getirirler. Beylikdüzü Köpek Eğitimi olarak bu anlamda her türlü eğitimi verebilecek kapasitede eğitmenler mevcuttur.

Köpeklerin Eğitimi Ne Şekilde Yapılır?

Köpeklere eğitim verilebilmesi için yavru olması oldukça önemlidir. 6 aylık bir köpeğe temel itaat eğitimleri rahatlıkla verilebilir. 6 aydan küçük köpeklere verilebilecek bir eğitim türü yoktur. Altı aylıktan itibaren temel itaat eğitimleri verilmeye başlanır ve bu eğitim her ırktan köpeğin aldığı bir eğitimdir. Köpeğe doğru yemek yemesi, içmesi, tuvaletini doğru yere yapması gibi temel eğitimler verilir. Temel itaat eğitiminden sonra ileri itaat eğitimine geçilir. İleri eğitimde bu sefer köpeklere gel, git, otur, kalk, yürü tarzında daha ileri komutlar öğretilir. İleri itaat eğitimi eğitim süresi köpeğin ırkına göre değişkenlik gösterir. İleri itaat eğitiminin bir diğer ayrıcalığı bu eğitim sayesinde köpek artık sahibini de tanımaya başlar. Beylikdüzü Köpek Eğitimi kapsamında İleri eğitim sonra erdikten sonra köpekler alacağı iş eğitimine göre ayrı gruplara ayrılır ve işin içeriğine göre bu gruplara farklı eğitimler verilir.

Köpeklere Verilen Özel Eğitimler Nelerdir?

Köpeklerin yapmaları istenilen iş alanlarına göre eğitimleri de farklılaşır. Beslenmesinden uykusuna kadar birçok ayrıntıda farklı eğitim programlarına tabi tutulurlar. Ve eğitimleri sona erdiğinde çalışacakları mekanda verilecek komutları yerine getirmeye hazır hale gelirler. Köpekler aldıkları bu özel eğitimler ile muhafızlık, alan koruma, arama kurtarma, uyuşturucu bulma gibi birçok görevi yerine başarıyla getirirler. Beylikdüzü Köpek Eğitim Merkezi personel olarak görev verdiği profesyonel eğitmenleri ile özel iş eğitimleri ve diğer eğitimlerin başarılı bir şekilde tamamlanmasına katkıda bulunurlar. Bu eğitmenler köpeğin alacağı eğitim türüne göre her köpeğe ayrı ayrı eğitim programları düzenleyerek disiplinli olarak bu programları köpeğe uygular.

Köpek Eğitiminde Kullanılan Yanlış Eğitim Uygulamaları

Köpek eğitimi bilinçli kişiler tarafından yapılmalıdır. Konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz köpeğinizin davranışlarını analiz edemeyeceğiniz için köpeğe nasıl yaklaşacağınızı da bilemezsiniz. Hatalı yaklaşım sonucunda meydana çıkacak sorunlar doğal olarak hem sizi ve hem de köpeğinizi büyük sıkıntılara sokacaktır. Köpek sahiplerinin mutlak suretle konu hakkında yeterli bilgi donanımına ihtiyacı vardır ve köpeğe şefkatle, sabırla, anlayışla yaklaşmalıdır. Köpek eğitimini basite almamak gerek. Sabırsız davranıp öğretmeye çalışılan komutları köpekten bir an önce yerine getirmesini beklenirse çok büyük sorunların doğmasına neden olunur. Köpeğe kızmak, bağırmak gibi yanlış eğilimler köpeğin psikolojisini bozmaktan başka hiçbir şeye yaramaz.

Hele ki cezalandırma girişiminde bulunulur ise köpekte ciddi davranış bozukluklarına yol açılmış olur. Bu nedenle eğitimi işin uzmanına bırakmanızda gerek sizin açınızdan gerekse köpeğinizin sağlığı açısından yararı vardır. Gerek bir iş yerinde görev vereceğiniz gerekse evinizde beslemeyi düşündüğünüz köpeklerinizi işin uzmanı olmayan kişilerin eline verirseniz istediğiniz sonucu kesinlikle alamazsınız. Bu sizin için hem zaman kaybı olur hem de köpeğinizde verilen yanlış eğitimlerden ötürü ciddi davranış bozuklukları görülür.Beylikdüzü Köpek Eğitimi Merkezinin bu alanda tam donanımlı hizmetinden faydalanabilirsiniz. Tamamen eğitilmiş ve sizin sözünüzden çıkmayan bir köpek sahibi olmayı arzuluyor iseniz hiç düşünmeden uzman eğitmenlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bu yazı 403 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. İrem yağmur demirezen dedi ki:

    Merhaba. Benim yurtdışından 16 ağustosta 18 günlüğüne akrabalarım gelecek. Snoopy adında maltese cinsi 9 aylık erkek köpekleri var. Snoopy çok akıllı ve sahiplerini dinleyen bir köpek. Ancak tuvalet eğitiminde bazı sıkıntıları var. Tuvalet eğitiminin yanında komut da öğrenmesini istiyorlar. 18 günde bunları yapabilmek mümkün müdür? Sizden bunu öğrenmek istiyoruz. Şimdiden teşekkür ederiz.

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu