köpek eğitimi

Bahçelievler Köpek Eğitimi Merkezi

Paylaş
 

Her canlı da olduğu gibi köpeklerin de eğitimleri neticesinde köpeklerde belirli gelişimler görülebiliyor. İster evcil köpek olsun ister sokak köpeği olsun belli bir eğitim aşamasından geçtiklerinde birçok konuda önemli değişimlere uğruyorlar. Özellikle son yıllarda köpek eğitimi konusundaki önemli gelişmeler yaşanmış ve köpek sahiplerinin geçmiş yıllara göre daha bilinçli olmalarından dolayı köpeklerin eğitimleri konusunda belli bir standart yakalanmıştır. Köpekler eğitim uzmanları tarafından belli bir eğitime tabi tutularak sahipleri ile daha sağlam bir iletişim içerisinde olabiliyorlar. Köpeklerin eğitimleri konusunda son yıllarda önemin artmasından dolayı birçok köpek eğitim merkezi faaliyete geçerek hizmet vermeye başladı. Hizmet veren köpek eğitim merkezlerinden birisi de Bahçelievler köpek eğitimi merkezidir. Köpeklere tüm eğitim hizmetlerini sunan bahçelievler köpek eğitim merkezi İstanbul Avrupa yakasındaki köpek sahiplerinin köpeklerinin eğitimlerini kaliteli bir şekilde aldırdıkları yerlerden birisidir.

Bahçelievler Köpek Eğitim Merkezi Hizmetleri

Köpeklerinin eğitimleri konusunda Bahçelievler köpek eğitimi merkezine başvuru yapan köpek sahipleri köpeklerinin eğitimleri için köpeklerini bir süre eğitim merkezine teslim etmeleri gerekiyor. Bahçelievler köpek eğitim merkezi, yapılan başvurular neticesinde öncelikle köpeklerin belli bir eğitim geçmişi olup olmadığı konusunda köpek sahipleri ile bir görüşme yapıyor. Eğer ki köpeklerin daha önce bir eğitim geçmişleri varsa eğitim düzeyleri tespit edilerek verilecek eğitim bu programları bu eğitim testlerine göre belirleniyor. Eğer ki daha önce herhangi bir şekilde eğitim alınmamışsa temel eğitim programları ile eğitime başlanıyor. Köpek eğitim uzmanlarının köpek sahiplerinden almış olduğu bir başka bilgi ise köpeklerin daha önce önemli bir hastalık geçirip geçirmediği konusudur.

Bahçelievler Köpek Eğitimi Merkezi Temel İtaat Eğitimi

Bahçelievler köpek eğitim merkezinde köpek eğitim uzmanları başvuru yapılan köpekler için öncelikle temel itaat eğitimi konusunda değerlendirilirler. Çünkü temel itaat eğitimi verilmeden diğer eğitimlerin alınması ya da diğer eğitimlerde başarı gösterilmesi mümkün olmuyor. Bu nedenle köpeklere öncelikle temel itaat eğitimi programları hazırlanıyor. Temel itaat eğitimi tüm köpek cinslerine verilebilen bir eğitimdir. Yaklaşık olarak 4 hafta kadar süren temel itaat eğitimi başarı gösteremeyen köpekler, davranışsal bozuklukları olan köpekler de süre biraz daha uzayabiliyor. Sürenin uzamasını etkileyen bir başka etkende bazı köpek ırklarının öğrenme kabiliyetlerinin zayıf olmasıdır. Temel itaat eğitiminde köpek eğitim uzmanları ellerinde bulunan tasma ya da kayış yardımı ile temel komutları köpeklere öğretmesi ile uygulanan bir eğitim çeşididir. Eğitimler neticesinde başarı gösteren köpekler sonraki eğitim aşamalarına geçmeye hak kazanıyorlar. Köpek eğitim uzmanları köpeklerin temel itaat eğitiminde gösterdikleri her başarıda ödüllendirilerek başarıya güdülenmeleri sağlanıyor.

Aksesuarsız İleri İtaat Eğitimi

Temel itaat eğitiminde başarı gösteren köpekler eğitim aşamasının bir üst basamağı olan ileri itaat eğitimine alınıyorlar. İleri itaat eğitimleri temel itaat eğitiminde temel komutların herhangi bir aksesuar yardımı olmadan verilen bir eğitim çeşididir. İleri itaat eğitimi de temel itaat eğitimi gibi yaklaşık olarak 4 hafta sürede tüm köpek cinslerine verilebilen bir eğitimdir. İleri itaat eğitiminde köpek eğitim uzmanları ses ile ya da işaret dili ile temel komutların yerine getirilmesini öğreterek köpeklerin komutlara tam bir uygunluk göstermesi sağlanıyor.

Tuvalet Eğitimi

Temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi alan köpekler tuvalet eğitimlerinde çok fazla zorlanmadan gerekli eğitimleri başarılı bir şekilde yerine getiriyorlar. Tuvalet eğitimi köpeklere verilen en zor eğitimlerden birisidir. Bu eğitimde köpeklerin tuvaletlerini yapmaları istenen yer öncelikle tespit edilir ve köpeklerin dışkıları bir bez yardımı ile koklatılarak nereye tuvaletini yapması gerektiğinin öğretildiği bir eğitim metodudur. Bu eğitimde yaklaşık olarak 4 hafta gibi bir süre içerisinde sona eriyor.

 

 

 

Bu yazı 367 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu